GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Hänkelvas 14099090
*
nr 1409 9090
Hänkelvas
1940-tal, keramik. Höjd: 30 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 18:30:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/7 19:31:49
1
150 kr
31/7 21:41:25
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänkelvas keramik
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Hänkelvas
nr 1409 9090
Hänkelvas
1940-tal, keramik. Höjd: 30 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/7 19:31:49 | 1 | 150 kr |
| 31/7 21:41:25 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hänkelvas keramik
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



